سه شنبه / ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۵:۱۵
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۸۱۵۵۷
گزارشگر : ۳۸
سرویس هرمزگان
فرماندار قشم و مدیرکل کمیته امداد تاکید کردند؛

گسترش فعالیت‌های توانمندسازی مددجویان با همکاری خیرین، صاحبان مشاغل و فعالین اقتصادی – اجتماعی

فرماندار شهرستان قشم بر توانمند سازی مددجویان از طریق توسعه اشتغال و جذب کارجویان در کارگاه‌های تولیدی، افزایش مساعدت خیرین در زمینه آموزش و توانمند سازی شغلی اقشار آسیب پذیر تاکید کرد.

(سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰) ۱۵:۱۵
به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد؛ علیرضا نصری، فرماندار شهرستان قشم در دیدار با جلیل تراهی، مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان و غلامرضا غلامی، رئیس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) شهرستان قشم بر توانمند سازی مددجویان از طریق توسعه اشتغال و جذب کارجویان در کارگاه‌های تولیدی، افزایش مساعدت خیرین در زمینه آموزش و توانمند سازی شغلی اقشار آسیب پذیر تاکید نمود.
علیرضا نصری با اشاره به این مطلب که کمک‌های معیشتی، حمایتی دولت به اقشار آسیب پذیر در سال‌های اخیر بیشترین افزایش را داشته، افزود: برنامه‌های کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) برای افزایش توان مددجویان، خروج از چرخه مددجویی، پشتیبانی، ارائه مشاوره و رصد فعالیت آنان تا دست یابی به ثبات شغلی بسیار ارزشمند و دارای اهمیت است که باید با همکاری سایر دستگاه ها، فعالین اقتصادی، اجتماعی و خیرین، گسترش یابد.
جلیل تراهی با اشاره به این نکته که فقر در استان هرمزگان دارای حجم گسترده و پیچیدگی خاصی است، اظهار داشت: ما در استان 59 هزار خانواده تحت حمایت داریم که به صورت دائمی در حال دریافت خدمات از سوی کمیته امداد هستند و همچنین 27 هزار خانواده نیز تحت عنوان تبصره 14 و موقتی در حال دریافت خدمات از این نهاد هستند که در مجموع این تعداد به 86 هزار خانواده می‌رسند. 
تراهی افزود: یکی از فعالیت‌های مهم مجموعه کمیته امداد طرح توانمندسازی خانواده‌های نیازمند و مددجو است به نحوی که در سال گذشته بیش از هشت هزار و 500 فرصت شغلی جدید ایجاد و 179 میلیارد تومان تسهیلات ایجاد اشتغال‌ پرداخت شد. 
مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان با تاکید بر اینکه برای ریشه‌کنی فقر نیازمند مشارکت و همراهی و کار جمعی و همراهی بیشتر بنگاه‌های اقتصادی استان هستیم، گفت: سند کاهش فقر استان را آماده کرده‌ایم و امیدواریم با همکاری تمام نهادها و بنگاه‌های اقتصادی در مدت 2 سال وضعیت فقر استان را کاهش داده و وضعیت را بهبود ببخشیم.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۳۰۴
(سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰) ۱۵:۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید