یکشنبه / ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۴:۰۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۱۴۹۵
گزارشگر : ۸۰
سرویس قزوین
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

مراکز نیکوکاری مشارکت اقشار مختلف مردم را افزایش داده است

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: ایجاد مرکز نیکوکاری در پارک علم و فنآوری، آموزش و پرورش، مراکز تولید و صنعتی استمرار جهت گیری تخصصی این حرکت است که منجر به مشارکت هرچه بیشتر اقشار مختلف در جریان نیکوکاری شده است.

(یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰) ۱۴:۰۸

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار با مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان قزوین بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) براساس سیاست محوری توانمندسازی مددجویان خدمت به نیازمندان را پیگیری می کند.

وی ادامه داد: خدمت به نیازمندان و محرومان با این سیاست به حفظ عزت و کرامت انسانی مددجویان منجر می شود در واقع به جای ماهی دادن، به نیازمندان ماهیگری را به آنان یاد می دهیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: در کنار این سیاست که به استقلال معیشتی محرومان منجر می شود، تلاش می کنیم تا با استفاده از ظرفیت های مردمی بستر رفع دغدغه های معیشتی محرومان را نیز فراهم کنیم.

وی افزود: در تمامی خدمات این نهاد به نیازمندان، مشارکت مردم یک اصل است و این مهم از طریق اجرای طرح های مختلف اجرا می شود و در چند سال گذشته برای افزایش میزان مشارکت های مردمی در ابعاد مختلف، مراکز نیکوکاری تأسیس شده است.

حق گویان عنوان کرد: مراکز نیکوکاری، کاملا مردم محور هستند و این مراکز توسط معتمدین محلی در قالب هیئت امنا اداره می شوند و از ظرفیت افراد متمکن محلی برای رفع نیاز محرومان محل فعالیت خود استفاده می کنند.

وی تصریح کرد: فعالان و اداره کنندگان مرکز نیکوکاری هیچ گونه وابستگی اداری و رسمی به کمیته امداد امام (ره) نداشته و همه فعالیت و حضور آنها براساس تکلیف دینی است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: در گام نخست تأسیس مراکز نیکوکاری، رویکرد عمومی و معیشتی مورد توجه بود که در این جهت گیری مسجد محور فعالیت مراکز نیکوکاری است.

وی توضیح داد: در حال حاضر در کنار تأسیس مراکز نیکوکاری با رویکرد فعالیت های عمومی، راه اندازی مراکز نیکوکاری با جهت گیری فعالیت های تخصصی و جامعه هدف تخصصی مورد توجه است که در این راستا نخستین مرکز نیکوکاری در لشگر 16 زرهی قزوین تأسیس شد.

حق گویان تأکید کرد: ایجاد مرکز نیکوکاری در پارک علم و فنآوری، آموزش و پرورش، مراکز تولیدی و صنعتی استمرار جهت گیری تخصصی این حرکت است که منجر به مشارکت هرچه بیشتر اقشار مختلف در جریان نیکوکاری شده است.

وی یادآورشد: این نهاد آمادگی دارد تا به تأسیس مراکز نیکوکاری جدید در اماکن مختلف که تاکنون، مرکز نیکوکاری راه اندازی نشده، اقدام کند تا بتوانیم بستر مشارکت هرچه بیشتر محرومان را فراهم کنیم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۶۲
(یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰) ۱۴:۰۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید