شنبه / ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۵:۴۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۱۴۷۵
گزارشگر : ۸۰
سرویس قزوین
با ایجاد اشتغال برای 100 مددجوی تحت حمایت؛

پرداخت پنج میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی به یک شرکت تولیدی

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: براساس بسته تشویقی کمیته امداد، کارفرمایان در ازای بکارگیری هر مددجو 50 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه دریافت می کنند که در سال گذشته یکی از شرکت های تولید در استان، با ایجاد اشتغال برای 100 مددجوی تحت حمایت، پنج میلیارد تومان تسهیلات از این نهاد دریافت کرد.

(شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰) ۱۵:۴۵

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار با استاندار قزوین بیان کرد: همه خدماتی که دولت به مردم ارائه می کند ، در کمیته امداد به نیازمندان و محرومان ارائه می شود در واقع کمیته امداد امام خمینی (ره) به مثابه یک دولت کوچک است که به ولی نعمتان خدمت می کند.

وی ادامه داد: رویکرد این نهاد در خدمت رسانی به نیازمندان و محرومان اتکاء مالی و غیرمالی به مردم است چراکه هر کاری که توسط مردم انجام شود، با موفیقت و بهره وری بالاتری همراه است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: سال 1399 بودجه کمیته امداد در استان های مختلف به صورت تعهدی مشخص کردند یعنی حدود 30 درصد بودجه از اعتبارات دولتی تأمین می شود و مابقی بودجه متکی بر کمک های مردم در سرفصلهای مختلف، پیش بینی شده بود.

وی افزود: خداوند سبحان را شاکریم که با اعتماد مردمی توانستیم کمک های مردمی را به خانه و سفره نیازمندان برسانیم به طوری که مشارکت مردمی در طرح های این نهاد نزدیک 122 میلیارد تومان و جمع آوری زکات در حوزه کشاورزی و باغداری به 28 میلیارد تومان رسید.

حق گویان عنوان کرد: در مجموع در دو طرح اکرام ایتام و محسنین بیش از 28 هزار نفر به عنوان حامی با این نهاد همکاری دارند و کمک های خود را به فرزندان تحت حمایت ارائه می کنند.

وی خاطرنشان کرد: قریب پنج هزار یتیم و فرزند محسنین تحت حمایت داریم که امروز شاهد آن هستیم که کمک های مردمی حامیان در طرح اکرام ایتام به طور میانگین بیش از 700 هزار تومان و در طرح اکرام محسنین بیش از 300 هزار تومان است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: با توجه به افزایش قیمت ها و تنگناهای اقتصادی تلاش می کنیم کمک های مردمی به طور میانگین برای هر یتیم به حداقل یک میلیون تومان برسد تا در تأمین نیازهای معیشتی محرومان موثر باشد.

وی با اشاره به موضوع تحصیل غیرحضوری دانش آموزان گفت: در سال تحصیلی جاری هشت هزار و 500 نفر دانش آموز تحت حمایت داریم که از این تعداد دو هزار و 180 نفر فاقد تبلت بودند که با کمک های مردمی، هزار و 875 دستگاه تبلت و گوشی هوشمند تأمین و توزیع شد و تلاش می کنیم تا پایان ماه مبارک رمضان سایر دانش آموزان تحت حمایت فاقد تبلت نیز موفق به دریافت تبلت یا گوشی هوشمند شوند.

حق گویان تصریح کرد: قریب به دو میلیارد تومان از طریق صندوق امداد ولایت برای پرداخت وام به اقشار مختلف مردم نیکوکار اختصاص دادیم تا از این طریق برای دانش آموزان نیازمند تبلت تهیه شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه اشتغال خاطرنشان کرد: استان قزوین استان پیشرو در ایجاد اشتغال است به طوری که رتبه نخست کشوری را کسب کردیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تأکیدکرد: طی سال 1399 با تلاش جمعی و همکاری بانکهای عامل قریب 150 میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال برای نیازمندان اختصاص یافته است که نتیجه آن اشتغال مددجویان و ایجاد بستر توانمندسازی برای استقلال اقتصادی نیازمندان است.

وی ادامه داد: براساس بسته تشویقی کمیته امداد، کارفرمایان در ازای بکارگیری هر مددجو 50 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه دریافت می کنند که در سال گذشته یکی از شرکت های تولید در استان، با ایجاد اشتغال برای 100 مددجوی تحت حمایت، پنج میلیارد تومان تسهیلات از این نهاد دریافت کرد.

حق گویان یادآورشد: درحال حاضر کمیته امداد استان قزوین بیش از 62 هزار نفر تحت حمایت دارد و طی سال گذشته بالغ بر 107 میلیارد تومان مستمری به حساب سرپرستان خانواده ها واریز شده است همچنین قریب به 50 هزار نفر نیز از این نهاد کمک موردی دریافت کرده اند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۱۴
(شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰) ۱۵:۴۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید