شنبه / ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۰:۴۴
سرویس : البرز
کد خبر : ۱۸۱۴۶۹
گزارشگر : ۹۸
سرویس البرز

رتبه سوم کشوری کمیته امداد البرز در ایجاد فرصت شغلی برای نیازمندان

کمیته امداد استان البرز با پرداخت ۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه و ایجاد بیش از ۸ هزار فرصت شغلی برای نیازمندان و مددجویان تحت حمایت رتبه سوم کشور را به دست آورد.

(شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰) ۱۰:۴۴
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، شاهین رضایی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان البرز با تأکید بر اینکه اصلی‌ترین هدف این نهاد توانمندسازی مددجویان از طریق اشتغال‌زایی است گفت: در سال گذشته بیش از ۳۹۵۰ مورد به‌صورت اعطای تسهیلات اشتغال و خودکفایی و ۱۹۰۰ نفر از متقاضیان اشتغال به مراکز کاریابی و ۳۲۰۰ نفر برای گذراندن دوره‌های آموزش شغلی استان معرفی‌شده‌اند.
وی افزود: طی سال گذشته این نهاد در قالب تسهیلات اشتغال، کاریابی و راهبری شغلی ۵ هزار و ۹۸۰  شغل به‌طور مستقیم و ۲ هزار و ۳۸۰ به‌طور غیرمستقیم ایجاد کرده است.
شاهین رضایی بابیان اینکه تسهیلات اشتغال این نهاد در زمینه‌های خدماتی، تولیدی صنعتی، دام‌پروری، کشاورزی و صنایع‌دستی به مددجویان وزنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد و تعدادی از نیازمندان غیر تحت حمایت پرداخت می‌شود بیان کرد: اعطای ۱۲۰میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت این نهاد رشد ۷۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را ایجاد کرده است.
رضایی تصریح کرد: برای کارآفرینانی که از مددجویان موردحمایت این نهاد در واحدهای تولیدی خود به‌کارگیری کنند، تسهیلات تشویقی به ازای هر نفر ۵۰ میلیون تومان و یا پرداخت حق بیمه فرد به‌کارگیری شده تا دو سال در نظر گرفته‌شده است. 
 
تعداد بازدید : ۳۹۵
(شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰) ۱۰:۴۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید