چهارشنبه / ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۷:۳۷
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۸۱۴۴۹
گزارشگر : ۳۸
سرویس هرمزگان
مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان خبر داد ؛

ایجاد 8691 شغل برای نیازمندان کمیته امداد هرمزگان در سال 1399

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان از ایجاد هشت هزار و 691 فرصت شغلی در قالب شش هزار و 391 طرح اشتغال زایی و یک هزار کاریابی برای نیازمندان استان هرمزگان خبر داد.

(چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰) ۱۷:۳۷

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ؛ جلیل تراهی ، مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان در این خصوص اظهار داشت: ایجاد فرصت شغلی برای ولی نعمتان تحت حمایت ، یکی از اولویت‌هاو برنامه های کمیته امداد  در توانمندسازی و خودکفایی نیازمندان تحت حمایت کمیته امداد می باشد که در همین راستا کمیته امداد استان هرمزگان با اجرای شش هزار و 391 طرح اشتغال زایی و یک هزار کاریابی زمینه ایجاد اشتغال برای هشت هزار و 691 نفر از نیازمندان را به طور مستقیم فراهم نموده است.

تراهی افزود: اعتباری که برای اشتغال زایی نیازمندان در سال 1399 هزینه شده است بالغ بر 179 میلیارد و 737 میلیون تومان بوده که  از این میزان 162 میلیارد و 390 میلیون تومان  از محل تسهیلات قرض الحسنه بانکی و  17 میلیارد و 347 میلیون تومان از محل اعتبارات  داخلی (صندوق قرض الحسنه  امداد ولایت) می باشد.

این مقام مسئول ادامه داد: از مجموع اشتغال ایجاد شده 489 مورد در زمینه  کشاورزی، 975 مورد دامداری، 89 مورد صیادی ، دو هزار و 166 مورد صنایع دستی ، دو هزار و 218 مورد خدماتی، 454 مورد صنفی و صعنتی  و همچنین یک هزار مورد کاریابی بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان یادآور شد: تلاش کمیته امداد این است که با اجرای برنامه های توانمندسازی از جمله مسکن ، اشتغال، فرهنگی و تحصیلی و غیره بتوانیم خانواده های نیازمند را  با ایجاد  خود باوری وعزت نفس  از وابستگی خارج نموده و به استقلال و خوداتکایی رهنمون نماید.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۶۴
(چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰) ۱۷:۳۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید