سه شنبه / ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۴:۲۸
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۸۱۴۲۹
گزارشگر : ۷۸
سرویس خراسان شمالی
نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی

کمیته امداد در رزمایش مواسات و همدلی خوش درخشیده است

نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی ضمن تقدیر از مجموعه کمیته امداد در حوزه محرومیت زدایی و خدمت رسانی به محرومان، بیان کرد: مجموعه کمیته امداد در اجرای رزمایش مواسات و کمک مومنانه تا کنون خوش درخشیده است.

(سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰) ۱۴:۲۸

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، حجت الاسلام و المسلمین نوری به ضرورت توسعه مشاغل خانگی در جهت توانمند سازی محرومان تاکید کرد و افزود:  بحث اشتغال باید جدی تر دنبال شود و بیشتر اعتبارات برای اشتغال زایی محرومان هزینه شود.
وی به ضرورت ایجاد مشاغل خانگی برای خانواده های نیازمند تاکید و اظهار کرد: حمایت های دائمی باعث کاهش تلاش و روحیه در افراد می شود، لذا باید فرهنگ کار و تلاش بیشتر در بین افراد تحت حمایت کمیته امداد تقویت شود.
وی همچنین به مشارکت مجموعه های مردمی در همکاری با کمیته امداد و یاری رساندن به محرومان تاکید کرد و گفت: مجموعه های مردمی باید فعال شوند و در هر محله افراد سالم و صالح مدیریت این مجموعه ها بر عهده بگیرند.
حجت الاسلام و المسلمین نوری در ادامه نسبت به گسترش بیش از پیش فرهنگ پرداخت زکات در بین روستائیان و کشاورزان اشاره کرد و یاد آور شد: اگر مردم در بخش پرداخت زکات توجیه شوند قطعا به نفع محرومان خواهد بود.
وی بیان کرد: خداوند همه را یکرنگ خلق نکرده است و این تفاوت ها خود یکی از عوامل آزمایش الهی هستند.
وی ثروت و فقر را از جمله آزمایش های الهی برشمرد و افزود: خداوند یکی را با ثروت و یکی را با فقر
 آزمایش می کند.
حجت الاسلام و المسلمین نوری از کرونا به عنوان عاملی برای آزمایش انسان ها نام برد و افزود: کرونا تاثیرات بسیاری را در جامعه به دنبال داشت که از یک سو باعث ایجاد مشکلات و از سوی دیگر به نوعی باعث تقویت همدلی در برخی مجموعه ها شده است.
وی مجموعه های فرهنگی را یکی از عوامل متاثر از کرونا عنوان کرد و گفت: به دلیل مشکلات امروز، فعال بودن مجموعه های فرهنگی در جامعه خود یک امتحان الهی است.
وی همچنین وجود بیماری کرونا را وسیله آزمایشی برای ثروتمندان عنوان کرد و گفت: در موقعیت امروز خالی نکردن میدان کار حساس و سختی است.


تعداد بازدید : ۳۰۵
(سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰) ۱۴:۲۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید