دوشنبه / ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۱:۵۶
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۸۱۳۹۰
گزارشگر : ۹۴
سرویس کهکیلویه و بویراحمد

اجرای 3475 طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: 3475 طرح اشتغال‌زایی در سال گذشته برای مددجویان این نهاد در زمینه‌های کشاورزی، دام‌پروری، خدمات و سایر موارد اجرایی شده است.

(دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰) ۱۱:۵۶

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد راه‌اندازی طرح‌های اشتغال‌زایی و ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان تحت حمایت است.
وی بابیان اینکه ایجاد اشتغال برای مددجویان یکی از مؤلفه‌های توانمندسازی مددجویان کمیته امداد است، تصریح کرد: از 3475 طرح اشتغال زایی در سال گذشته برای مددجویان اجراشده که در این زمینه 126 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به آنان پرداخت‌شده است.
مبشری ایجاد اشتغال از طریق مراکز کاریابی را یکی از برنامه‌های کمیته امداد برشمرد و گفت: در این زمینه در سال گذشته 405 نفر از مددجویان این نهاد از طریق مراکز کاریابی مشغول به کارشده‌اند و در این خصوص 850 میلیون تومان هزینه شده است.
وی خاطرنشان کرد: از محل اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی و همچنین مراکز کاریابی 5384 فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد ایجادشده است.
مبشری تأکید کرد: در بحث اشتغال‌زایی برای مددجویان ابتدا موضوع آموزش فنی و حرفه‌ای مددجویان و بعدازآن ظرفیت سنجی و بررسی توانمندی خانواده‌های مددجو و سپس پرداخت تسهیلات اشتغال به آنان مطرح است.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد بابیان اینکه 1850 نفر از مددجویان این نهاد در سال گذشته از دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای و مهارتی بهره‌مند شده‌اند، تأکید کرد:در این خصوص 485 میلیون تومان هزینه شده است.
مبشری با اعلام اینکه یکی از اولویت‌های کمیته امداد توانمندسازی و اشتغال خانواده‌های تحت حمایت و نیازمند است، گفت: طرح‌های اجرایی مددجویان بیشتر در زمینه‌های کشاورزی، دام‌پروری و خدمات بوده است.
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۴۱۹
(دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰) ۱۱:۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید