سه شنبه / ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۸:۲۰
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۸۱۳۲۳
گزارشگر : ۳۸
سرویس هرمزگان

خدمت در کمیته امداد بزرگترین خدمت به یک خدمتگذار است

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: خدمت کردن در دستگاهی مانند کمیته امداد و جامه عمل پوشاندن به نیاز نیازمندان بزرگترین خدمت برای یک خدمتگزار است.

(سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۰) ۱۸:۲۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ؛ حجت الاسلام والمسلمین ، محمد عبادی زاده، نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان در آیین تکریم و معارفه مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان اظهار داشت: خدمتگزاران، مدیران و مسئولین هرچقدر خدمتگزاری را بیشتر کنند، صیادت آنها نزد خدا و مردم بیشتر می شود.

عبادی زاده با بیان اینکه در مسیر خدا بودن یک افتخار است،افزود: خدمت کردن در دستگاهی مانند کمیته امداد و جامه عمل پوشاندن به نیاز نیازمندان بزرگترین خدمت برای یک خدمتگزار است.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: متأسفانه بر اساس مستندات مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، وضعیت فقر و اشتغال هرمزگان خوب نبوده و با توجه به موقعیت استراتژیکی که این استان دارد، این وضعیت زیبنده مردم شریف هرمزگان نیست. امیدواریم روال به گونه‌ای پیش رود که چرخه حمایت از نیازمندان با رسیدن به خودکفایی و اشتغال‌زایی برای آن‌ها، کاهش پیدا کند و در سال‌های آینده در آمارهای کشوری جزو چند استان فقیر نباشیم.

احمد مرادی ، رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با بیان اینکه آمارها نشان می دهد که نرخ بیکاری در استان هرمزگان بالا است، افزود: ۳۰۰ هزار نفر جمعیت تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی در استان هرمزگان است.

مرادی خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری در استان بالاست و خوشحال شدم که امروز امام جمعه بندرعباس نیز به این موضوع ورود کرده اند و صحه گذاشته است.

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان گفت: اگر مسئولان تکلیفشان درخصوص کمیته امداد و بهزیستی را به درستی انجام می دادند الان مشکلات ما این نبود.

 

حسین رئیسی نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین اظهار داشت: استان هرمزگان تا به امروز، در تامین بودجه کشور جزء ۱۰ استان برتر کشور بوده اما متاسفانه این ظرفیت برای خود استان تاثیرگذار نبوده و استان ما جزو استان‌های فقیر کشور است.

وی تاکید کرد: بیش از نیمی از مددجویان کمیته امداد استان در شرق استان هستند در آمارهای غیر رسمی ۵۰ درصد مردم شرق هرمزگان در فقر مطلق به سر می‌برند و در تامین نیازهای اولیه خود دچار مشکل و گرفتاری هستند و براساس این آمارها  می طلبد که نگاه ویژه‌ای به استان هرمزگان و به طور خاص به شرق این استان شود.

 

 

 

دکتر جلیل تراهی، مدیرکل جدید کمیته امداد استان هرمزگان نیز در این آیین اظهار داشت: دو رویکرد مهم جوانگرایی در سیستم مدیریتی و کمک به مددجویان و محرومیت‌زدایی را در استان هرمزگان دنبال خواهیم کرد.

تراهی افزود: شناسایی مددجویان مستعد اشتغال و خودکفایی و اجرای طرح‌های اشتغال روستایی و ایجاد شغل پایدار برای روستائیان با توجه به ظرفیت‌های مناسب استان به‌عنوان یکی از اولویت‌های اصلی در دستور کار کمیته امداد هرمزگان قرار خواهد گرفت.
جلیل تراهی اظهار کرد: اشتغالزایی، رونق فضای کسب و کار و رفع مشکلات شغلی مددجویان از مهمترین رویکردهایی است که کمیته امداد امام خمینی (ره) با جدیت باید آن را دنبال کند تا نوید بخش خودکفایی و توانمندی اقتصادی خانواده‌های زیر پوشش خود باشد.

علی الهیاری مدیرکل سابق کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان گفت: امسال بنگاه‌های اقتصادی هرمزگان با توجه به شرایط کرونایی سهم بهتر و بیشتری نسبت به کمک رسانی به آسیب دیدگان از کرونا و نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد داشتند و کمک‌های آن‌ها در قالب سبدهای معیشتی، خرید تبلت دانش آموزی و موردی بوده است.

ایشان گفت: کمیته امداد در مدت پنج ساله اخیر نزدیک به 450 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی و ایجاد 30 هزار فرصت شغلی را در این مدت ثبت کردیم که آمار قابل قبولی است.

علی الیهاری تاکید کرد: در این مدت توانستیم پنج هزار واحد مسکونی نیازمندان را آماده و تحویل خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد کنیم که گام مهمی در این حوزه است.