سه شنبه / ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۸:۲۰
سرویس : فرهنگی
کد خبر : ۱۸۱۲۲۵
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس فرهنگی
با حضور رئیس کمیته امداد انجام شد؛

تجلیل از نخبگان و استعدادهای برتر تحت حمایت کمیته امداد

مراسم تجلیل از نخبگان و استعدادهای برتر تحت حمایت کمیته امداد با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد برگزار شد.

(سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹) ۱۸:۲۰
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مراسم تجلیل از نخبگان و استعدادهای برتر تحت حمایت کمیته امداد با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، علی نیکزاد، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و الهام یاوری، رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان برگزار شد.
 
رئیس کمیته امداد در این مراسم با بیان اینکه توانمندسازی مهمترین ماموریت کمیته امداد در قبال خانواده‌های تحت حمایت است، گفت: توانمندسازی مستلزم تغییرات ماهوی در برنامه‌های تحولی، همراه با پیشرفت علم و فناوری در کمیته امداد است و معتقدیم مدیریت علمی در پهنه اقتصاد مقاومتی در برنامه‌های اشتغال کمیته امداد می‌تواند منجر به توانمندسازی شود.
 
وی وجود جوانان مستعد در جامعه هدف کمیته امداد را یک سرمایه عظیم برای این نهاد دانست و ادامه داد: حدود 730 هزار دانش‌آموز و بیش از 80 هزار دانشجو از خدمات کمیته امداد بهره‌مند هستند که به درستی آینده‌سازان ایران اسلامی به شمار می‌روند.
 
بختیاری با بیان اینکه 500 نفر از جامعه هدف کمیته امداد در کنکوری سراسری سال جاری حائز رتبه‌های برتر شده‌اند، تاکید کرد: بیش از 6 هزار نخبه در زمینه‌های علمی و پژوهشی، فرهنگی، ورزشی و ... در میان خانواده‌های تحت حمایت هستند که موظفیم به بهترین شکل زمینه شکوفایی استعدادهای آنان را فراهم کنیم.
 
رئیس کمیته امداد با تاکید بر ضرورت ارتقای جایگاه نخبگان در جامعه، گفت: کمیته امداد در قالب تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدامات خوبی را در این زمینه آغاز کرده است اما انتظار از مجموعه امداد این است که استعدادهای برتر که در شرایط محرومیت امکان رشد و اعتلا ندارند، شناسایی و به پرورش آن کمک کند.
 
وی با اشاره به حضور چهره‌های علمی، سیاسی و ورزشی در سطوح عالی کشوری و جهانی که در گذشته از حمایت کمیته امداد برخوردار بوده‌اند، اظهار کرد: مددجویان کمیته امداد امروز در کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی، عضو هیات علمی دانشگاه و موقعیت‌های فرهنگی و اجتماعی خوش درخشیده‌اند و اطمینان داریم جوانان خانواده‌های نیازمند با حمایت کمیته امداد می‌توانند منشاء اثرات مثبت در کشور باشند.
 
سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز در این مراسم با بیان اینکه در اقتصاد دانش‌بنیان، شناسایی و پرورش استعدادهای برتر بسیار مورد توجه است، گفت: برای شناسایی و ایجاد ارزش افزوده از نخبگان، نیازمند یک بستر مناسب فرهنگی هستیم که کمیته امداد توانسته است با ایجاد زمینه‌های لازم، شرایط رشد نخبگان جامعه هدف را فراهم کند.
 
وی با اشاره به اینکه در اقتصاد امروز افراد و انسان‌ها مبنای توسعه هستند، افزود: روحیه کارآفرینی متاثر از درک و تجربه سختی‌های زندگی است و این همان چیزی است که خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد از جوهره آن برخوردار هستند زیرا نوآوری از کمبودها ریشه می‌گیرد.
 
ستاری بر آمادگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای همکاری با کمیته امداد تاکید کرد و گفت: باید با کمک استعدادهای برتر در جامعه هدف امداد، زمینه اقتصاد غیرنفتی و دانش‌بنیان را در کشور ایجاد کنیم.
 
همچنین در ادامه این مراسم، علی نیکزاد، نائیب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد عدالت یکی از آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی است، گفت: دولت‌ها موظفند عدالت آموزشی را برای همه فرزندان کشور فراهم کنند و کمیته امداد نیز در همین راستا به حمایت از نخبگان و استعدادهای برتر تحت حمایت اقدام می‌کند.
 
وی خطاب به جوانان تحت حمایت کمیته امداد خاطرنشان کرد: آینده کشور از آن شماست و مجلس شورای اسلامی نیز کوشیده است در بحث محرومیت‌زدایی، اشتغال و مسکن محرومان نقش حمایتی خود را ایفا کند تا استعدادها و نخبگان تحت حمایت با آرامش بیشتر به رشد ظرفیت‌های درونی خود بپردازند.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایای ویژه از نفرات برتر و نخبگان تحت حمایت کمیته امداد در حوزه‌های علمی و پژوهشی، ورزشی، فرهنگی و ثبت اختراعات و نوآوری‌ها تجلیل به عمل آمد.
 
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۱,۱۳۷
(سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹) ۱۸:۲۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید