سه شنبه / ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۲
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۸۱۲۰۵
گزارشگر : ۸۲
سرویس کرمان
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان خبر داد؛

هزینه کرد بیش از ۷۳ درصد درآمد زکات در حوزه فقرا و محرومان

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از هزینه کرد بیش از ۷۳ درصد درآمد زکات استان کرمان در حوزه فقرا و محرومان خبر داد.

(سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹) ۱۱:۳۲

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی در نشست کمیته تبلیغ فرهنگ زکات، با اشاره به اینکه باوجود همه مشکلات کمک‌های مردمی به کمیته امداد در سال جاری بیش از 300 میلیارد تومان بوده است.

وی از رشد جمع‌آوری زکات در استان کرمان خبر داد و افزود: زکات جمع‌آوری‌شده در استان کرمان در ۱۱ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶۴ درصد رشد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان افزود: ۷۳ درصد زکات جمع‌آوری‌شده در استان کرمان در سال جاری در حوزه فقرا و محرومان و بیش‌تر درزمینهٔ تأمین جهیزیه و کمک به تکمیل واحدهای مسکونی نیازمندان هزینه شده است.

دبیر شورای زکات استان کرمان تاکید کرد: مباحث تبلیغی زکات ضعیف است و باید از ظرفیت تبلیغات اسلامی، اوقاف، جهاد کشاورزی و صداوسیما استفاده کرد.

صادقی خاطرنشان کرد: میزان جمع‌آوری زکات و هزینه کرد آن کاملاً" شفاف است و به شهرستان‌ها اعلام کرده ایم عملکرد زکات را در قالب بروشور ارائه دهند.

حجت‌الاسلام غلامحسین حقانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی مسئولیت کمیته تبلیغ و فرهنگ‌سازی زکات را بر عهده دارد گفت: جدای از این مسئولیت این کار را وظیفه خود می‌دانیم.

وی بابیان اینکه مردم با توجه به نگاه ذاتی و اسلامی خود زکات را پرداخت می‌کنند و باید با فرهنگ‌سازی و تبیین برکات این فریضه الهی آن را توسعه دهیم افزود: با نهادهای مربوطه جلساتی را برگزار خواهیم کرد تا در فصل جمع‌آوری زکات که حدود دو ماه است بتوانیم اثربخشی لازم را داشته و به نفع محرومان جامعه اقدام کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه توسعه و تبلیغ زکات نباید به زمان برداشت محصول معطوف شود و به کار تبلیغی در تمام طول سال نیاز دارد گفت: بخش زیادی از محرومیت‌زدایی را می‌توان با زکات جبران کرد و هزینه کرد زکات جمع‌آوری‌شده در همان منطقه‌ای که مردم زکات پرداخت کرده‌اند یک موضوع مهم است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۹۱
(سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹) ۱۱:۳۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید