دوشنبه / ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۷:۵۴
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۸۱۱۹۳
گزارشگر : ۹۹
سرویس تهران

نخستین کانون وکلای دادگستری ویژه مددجویان کمیته امداد در پایتخت افتتاح شد

با حضور مدیرکل کمیته امداد استان تهران، رئیس اداره معاضدت کانون وکلای دادگستری آیین افتتاح نخستین دفتر راهنمایی اداره معاضدت کانون وکلای دادگستری ویژه مددجویان تحت حمایت این نهاد در پایتخت افتتاح شد.

(دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹) ۱۷:۵۴

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، امروز دوشنبه 25 اسفندماه با حضور مدیرکل کمیته امداد استان تهران ،رئیس اداره معاضدت کانون وکلای دادگستری و جمعی از مسئولان، نخستین دفتر راهنمایی اداره معاضدت کانون وکلای دادگستری ویژه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران در ساختمان اداری کمیته امداد مناطق 6،7 و 11 افتتاح شد.

سید ابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران در آیین افتتاح دفتر راهنمایی اداره معاضدت کانون وکلای دادگستری ،ضمن تبریک ایام ماه شعبان،گفت: 80 درصد افراد تحت حمایت این نهاد زنان سرپرست خانوار هستند و در این دفتر مشاوره های لازم حقوقی را به متقاضیان خدمات حقوقی ارائه خواهند داد.

وی با اشاره به اینکه با یک مشورت گره از کار یک خانواده باز می شود، افزود: برخی از مددجویان تحت حمایت این نهاد تنها با دریافت خدمات حقوقی توانمند شده و از چرخه حمایتی خارج می شوند.

پرپنچی، استفاده از ظرفیت نیکوکاران در بخش‌های مختلف را یکی اولویت‌های کمیته امداد برای خدمات‌رسانی مؤثر به جامعه هدف عنوان و بیان کرد: تمام برنامه‌ریزی‌ها در کمیته امداد بر پایه حضور مردم و مشارکت آنها در برنامه‌های محرومیت‌زدایی این نهاد انجام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه هم اکنون سه هزار خانواده دارای سرپرست خانوار از خدمات این نهاد بهره مند می شوند، بیان کرد: در برخی موارد با ارائه خدمات مشاوره و همکاری وکلای نیکوکار گره از مشکلات برخی از زندانیان باز شده است.

وی در ادامه به ایجاد بیش از 740 مرکز نیکوکاری در استان تهران اشاره کرد و گفت: مراکز نیکوکاری با هدف ارتقاء کارکردهای اجتماعی، توسعه و ترویج فرهنگ انفاق،نیکوکاری،تعاون و همیاری ، شناسایی نیازمندان واقعی و ارائه خدمات به آنان و شناسایی خیران و جذب کمک های آنان ایجاد می شوند.

حسین طالع ،رئیس اداره معاضدت کانون وکلای دادگستری نیز با اشاره به تفاهم‌نامه همکاری این نهاد با کانون وکلای دادگستری، گفت: با معرفی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد به منظور حل مشکل مشکلات حقوقی به کانون وکلا معرفی و از خدمات حقوقی و در صورت نیاز معرفی به وکیل بهره‌مند می‌شوند.

وی ،افزود: معاضدت حقوقی شهروندی به افراد آسیب دیده ، خشونت های خانوادگی، اطفال، بانوان و توانخواهان در قالب مشاوره حقوقی رایگان در این مرکز ارائه خواهد شد.

طالع با بیان اینکه دفتر راهنمایی اداره معاضدت کانون وکلای دادگستری در کمیته امداد استان تهران ،وکلا در حال حاضر به مدت دو روز در هفته فعالیت خود را آغاز می کنند، بیان کرد: در صورت نیاز تعداد این روزها افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۱,۲۸۷
(دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹) ۱۷:۵۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید