چهارشنبه / ۱۴ آبان ۱۳۹۹ / ۰۸:۱۵
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۷۸۳۲۴
گزارشگر : ۷۷
سرویس اصفهان

اهدای 59 میلیارد و 147 میلیون تومان غذا و سبد کالا به نیازمندان اصفهانی

کمیته امداد اصفهان از ماه رمضان تاکنون با اجرای رزمایش ایران همدل 225 هزار سبد کالا و بیش از یک میلیون و 317 هزار وعده غذای گرم با ارزشی بالغ بر 59 میلیارد و 147 میلیون تومان جمع آوری و به مددجویان و نیازمندان استان اهدا کرد.

(چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹) ۰۸:۱۵

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، همه گیری ویروس کرونا در کنار مشکلات اقتصادی سال های اخیر، شرایط دشواری برای اقشار کم درآمد به ویژه مددجویان نهادهای حمایتی ایجاد کرده است. شرایطی که خارج کردن جامعه و به ویژه این اقشار از آن به تنهایی از عهده دولت بر نخواهد آمد و مشارکت مردم در این زمینه امری ضروری است. از ابتدای همه گیری ویروس کرونا، کمیته امداد استان اصفهان در رزمایش همدلی و کمک مومنانه به عنوان واسطه خیر و امین مردم نیکوکار استان وارد عمل شد و بخش مهمی از جریان جمع آوری و توزیع کمک های مومنانه را بر عهده گرفت.
کریم زارع، مدیرکل کمیته امداد اصفهان در تشریح اقدامات این نهاد در این زمینه یادآور شد: رزمایش همدلی و کمک مومنانه با عنوان «ایران همدل» توسط این نهاد از ابتدای ماه مبارک رمضان تا کنون در دو مرحله اجرا شده که حاصل آن توزیع 225 هزار سبد کالای اساسی و بیش از یک میلیون و 317 هزار وعده غذای گرم  با ارزشی بالغ بر 59 میلیارد و 147 میلیون تومان به مددجویان و نیازمندان استان است.
وی ادامه داد: در مرحله اول این رزمایش در ماه مبارک رمضان همراه با اجرای طرح اطعام مهدوی بود که در آن مردم نیکوکار استان اصفهان 115 هزار  سبد کالای اساسی و 488 هزار پرس غذای گرم به ارزش تقریبی 27 میلیارد و 500 میلیون تومان به نیازمندان و مددجویان اهدا کردند.
زارع درباره مرحله دوم این رزمایش هم به اجرای طرح اطعام و احسان حسینی در ماه های محرم و صفر اشاره کرد و گفت: در این مرحله که اجرای آن پایان یافته است، مردم خیراندیش استان اصفهان بیش از 110 هزار سبد کالا و 829 هزار پرس غذای گرم با ارزشی بیشتر از 31 میلیارد و 571 میلیون تومان برای توزیع به مددجویان و نیازمندان در اختیار این نهاد قرار دادند که این امانت های مردمی به دقت و با رعایت همه نکات بهداشتی و بر اساس نیت اهدا کنندگان در اختیار جامعه هدف قرار گرفت.
مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان در ادامه از برنامه ریزی این نهاد در سطح کشور برای برگزاری مرحله سوم این رزمایش خبر داد و گفت: بر اساس اظهارات سید مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد کشور، این مرحله در یکی از زمینه های اشتغال محرومان، تامین جهیزیه جوانان و یا موضوع درمان نیازمندان اجرا خواهد شد.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۷۸۰
(چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹) ۰۸:۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید