شنبه / ۳ آبان ۱۳۹۹ / ۱۴:۱۹
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۸۱۶۱
گزارشگر : ۹۶
سرویس همدان

72 مددجوی همدانی از تسهیلات نظام‌وظیفه بهره‌مند شدند

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان گفت: 18 مددجوی همدانی در سال گذشته از خدمت سربازی معاف، 32 مددجو کاهش تعرفه صدور کارت پایان خدمت بهره‌مند و 22 مددجو به نزدیک‌ترین یگان خدمتی محل سکونت خود منتقل‌شده‌اند.

(شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹) ۱۴:۱۹

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علی بحیرایی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان در خصوص خانواده‌های تحت حمایت بهره‌مند از تسهیلات نظام‌وظیفه گفت: در سال جاری 72 فرزند مددجوی همدانی از تسهیلات نظام‌وظیفه شامل معافیت کفالت، کاهش تعرفه صدور کارت معافیت و معرفی برای انتقال محل خدمت بهره‌مند شدند.

وی بابیان اینکه بر اساس قانون یکی از پسران زنان سرپرست خانوار و تنها فرزند پسر خانوارهای مددجویی که دارای سه خواهر باشد از خدمت سربازی معاف می‌شوند، گفت: 18 نفر از مددجویان با حمایت کمیته امداد از خدمت سربازی معافیت شدند و 32 نفر از کاهش تعرفه صدور کارت معافیت بهره‌مند شدند و برای 22 فرزند مددجوی دیگر نیز معرفی‌نامه انتقال محل خدمت صادر شد.

بحیرایی هدف از گرفتن معافیت و انتقال فرزندان سرباز خانواده‌های مددجویان به محل سکونت آن‌ها را توانمندسازی و کاهش مشکلات خانواده اعلام کرد و افزود: اگر فرد معاف شده در مشکلات خانواده کمکی نکند و فعالیتی نداشته باشد، سازمان نظام‌وظیفه می‌تواند نسبت به ابطال کارت معافیت وی اقدام نماید.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان همدان در ادامه با اشاره به اینکه فرزندان خانوارهای مددجو پس از معافیت می‌توانند برای خودکفایی از تسهیلات اشتغال این نهاد نیز بهره‌مند شوند، گفت: این طرح بر اساس ماده 44 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی به تصویب رسیده است و از سال 87 در کمیته امداد استان همدان اجرا می‌شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۲۸
(شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹) ۱۴:۱۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید