چهارشنبه / ۳۰ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۳
سرویس : کرمانشاه
کد خبر : ۱۷۸۱۱۵
گزارشگر : ۹۵
سرویس کرمانشاه

بانوان مددجو؛ سکاندار 3061 شغل در استان کرمانشاه

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: از پنج هزار و 590 طرح اشتغال ایجاد شده در استان طی سال گذشته؛ سه هزار و 61 شغل معادل بیش از 54 درصد را بانوان اجرا کرده اند.

(چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹) ۱۳:۲۳

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محسن رخصی، مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به قرارگیری هفته ملی سلامت بانوان ایرانی در آخرین هفته مهرماه، گفت: یکی از برنامه های اساسی این نهاد توانمندسازی بانوان مددجو به ویژه زنان سرپرست خانوار به منظور سلامت و ثبات کانون خانواده و رسیدن آنان به درجه قابل قبولی از رفاه و آسایش است.

رخصی با یادآوری اینکه در سال 98 بیش از پنج هزار و 590 طرح شغلی با پرداخت وام های اشتغال برای مددجویان تحت حمایت در استان ایجاد شده است، گفت: از این تعداد شغل، سکانداری سه هزار و 61 طرح معادل 54 درصد برعهده بانوان بوده است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد به بانوان جویای کار و فاقد مهارت های فنی آموزش های رایگان فنی و حرفه ای و کارآفرینی ارائه می دهد، عنوان کرد: همچنین تولیدات و محصولات بانوان مددجو جهت بازاریابی و فروش در نمایشگاه های مختلف عرضه می شود.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه این نهاد تا سقف 50 میلیون تومان وام اشتغال بدون نیاز به سپرده گذاری و بدون سود به مددجویان پرداخت می کند، تصریح کرد: همچنین بانوان مددجو در صورت به کارگیری افراد تحت حمایت از وام 50 میلیون تومانی به ازاء هر نفر  بهره مند می شوند.

محسن رخصی با تاکید بر اهمیت توانمندسازی زنان؛ خصوصا زنان سرپرست خانوار، بیان کرد: اشتغال بانوان مددجو منجر به توانمندی آنان شده و در نهایت توسعه جامعه را به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/
تعداد بازدید : ۳۷۷
(چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹) ۱۳:۲۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید