سه شنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۴
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۸۰۸۷
گزارشگر : ۷۸
سرویس خراسان شمالی
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی؛

181 مددجو از طریق ارایه بسته تشویقی به کارفرمایان وارد چرخه اشتغال شدند

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی و مدیرکل سازمان تامین اجتماعی در نشستی دوجانبه راهکارهای ارائه بسته تشویقی به کارفرمایان در بخش اشتغالزایی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد را بررسی کردند.

(سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹) ۱۵:۴۴

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد، مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از 111 هزار نفر محرومین این استان از خدمات این نهاد استفاده می‌کنند، گفت: این نهاد با اجرای طرح بسته تشویقی برای کارفرمایان سعی در توسعه اشتغالزایی مددجویان دارد.
وی به هدفگذاری این نهاد طرح بسته تشویقی کارفرمایان اشاره کرد و افزود: برنامه پیش بینی شده امسال ایجاد اشتغال برای 344 نفر از مددجویان از طریق بسته تشویقی کارفرمایی بوده که هم اکنون 181 نفر از این طریق مشغول به کار شدند.
وی بیان کرد: کمیته امداد برای ایجاد اشتغال و خوداتکایی اقتصادی خانوارهای تحت حمایت تسهیلات قرض‌الحسنه در نظر گرفته است.
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه کمیته امداد به هر یک از کارفرمایان که برای مددجویان این نهاد اشتغال ایجاد کنند تسهیلات با بازپرداخت بلندمدت پرداخت می‌کند، گفت: براین اساس با به کارگیری هریک از فرزندان مددجو در مناطق برخوردار مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه دریافت می کنند.
وی افزود: این تسهیلات به‌صورت قرض‌الحسنه با چهار درصد سود و با بازپرداخت هفت‌ساله در صورت انعقاد قرارداد مطابق قانون کار و بیمه تأمین اجتماعی به کارفرمایان پرداخت می‌شود.
 وی درباره بسته دوم تشویقی کارفرمایان نیز اضافه کرد: این نهاد به کارفرمایان در صورت به‌کارگیری مددجویان بیکار تا دو سال حق بیمه سهم کارفرما را به‌صورت ۱۰۰ درصد پرداخت می‌کند.
 وی همچنین ارائه آموزش‌های اشتغال را از دیگر برنامه‌های این نهاد در راستای توانمندسازی مددجویان عنوان کرد و یادآور شد: مددجویان در سه سطح مقدماتی، مهارتی، پایدارسازی توسعه از برنامه‌های آموزشی کمیته امداد بهره‌مند می‌شوند.


انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۵۱
(سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹) ۱۵:۴۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید