جمعه / ۴ اَمرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۱۰
سرویس : دفتر مطالعات و پژوهش
کد خبر : ۱۷۰۲۰۵
گزارشگر : ۱۷۸۳
سرویس دفتر مطالعات و پژوهش

استقرار نظام مدیریت دانش در کمیته امداد امام خمینی

دکتر حسینی مدیر کل دفتر مطالعات و پژوهش: به منظور شناسایی نقاط دانشی کمیته¬ی امدادامام(ره) و ایجاد ، تسهیم ، ثبت و حفظ دانش ، بکارگیری و در نهایت مستندسازی دانش و تجربیات کارکنان امداد و تقویت حافظه¬ی سازمانی نظام مدیریت دانش در کمیته امداد استقرار خواهد یافت.

(جمعه ۴ اَمرداد ۱۳۹۸) ۱۵:۱۰
مدیریت دانش فرآیندی است که طی آن سازمان به تولید ثروت از دانش و یا سرمایه فکری خود می‏پردازد. سازمان های هزاره سوم با اتکاء به دانش کارکنان و نیروهای دانشی خود(دارایی های فکری) توانسته اند در خلق مزیت های رقابتی پیشرو بوده و ایجاد تمایز نمایند که در این فرآیند دانسته های آشکار و نهان را مدیریت نموده و از طریق اعمال مدیریت دانش به نتایج حائز اهمیتی نایل شوند.
- مهمترین دستاورد های استقرار نظام مدیریت دانش عبارتند از :
تبدیل دانش ضمنی به دانش آشکار
استخراج درخت دانش سازمان به صورت پویا و سیستمی
مدیریت و مستندسازی دانش فردی، ثبت و مدیریت تجربیات، ایده¬ها و ...
تعریف و مدیریت فرایند ارزیابی و امتیازدهی به دانش¬های ثبت شده شامل ایده¬ها، تجربه¬ها و ...
به اشتراک گذاری دانش و تجربیات
پشتیبانی از سیستم¬های پاداش دهی و انگیزشی سازمان
امکان پوشش کامل نظام پیشنهادات
امکان تبادل نظر در خصوص موضوعی خاص و ثبت دانش و نتایج حاصل از گفتگو
در همین راستا با توجه به احکام 86 و 87 برنامه ششم امداد امام (ره) و به منظور شناسایی نقاط دانشی کمیته¬ی امدادامام(ره) و ایجاد ، تسهیم ، ثبت و حفظ دانش ، بکارگیری و در نهایت مستندسازی دانش و تجربیات کارکنان امداد و تقویت حافظه¬ی سازمانی، دفتر مطالعات و پژوهش از مورخ 20/12/1397 مبادرت به عقد قرارداد "استقرار نظام مدیریت دانش" با شرکت مشاوره مهندسی نداک گستر ایرانیان نموده است تا بدینوسیله موجب رشد و پیشرفت همه جانبه در جهت خدمت رسانی هرچه بهتر و بیشتر به مددجویان باشیم.
لذا از کلیه همکاران خدوم کمیته امداد امام (ره) ، خواستار مشارکت جدی و یاری این دفتر در به انجام رساندن این طرح عظیم دانشی هستیم. 
شایان ذکراست به منظور آشنایی و آگاه سازی همکاران ارجمند از روند اجرایی استقرار نظام مدیریت دانش ، گزارش های تکمیلی طی روزهای آتی به استحضار خواهد رسید.
 
تعداد بازدید : ۱,۵۳۱
(جمعه ۴ اَمرداد ۱۳۹۸) ۱۵:۱۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید