شنبه / ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ / ۰۹:۴۳
سرویس : دفتر مطالعات و پژوهش
کد خبر : ۱۶۹۳۴۸
گزارشگر : ۱۷۸۳
سرویس دفتر مطالعات و پژوهش

حمایت کمیته امداد از استارت‌آپ‌ها در حوزه پژوهش و مشارکت

مدیرکل دفتر مطالعات و پژوهش‌های کمیته امداد با بیان برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی کمیته امداد، گفت: این نهاد از استارت‌آپ‌های نوآور و خلاق در زمینه پژوهش‌های مرتبط با امداد حمایت می‌کند.

(شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸) ۰۹:۴۳
سیدمرتضی حسینی، مدیرکل دفتر مطالعات و پژوهش‌های کمیته امداد امام خمینی(ره)، با اشاره به اینکه عمده فعالیت‌های کمیته امداد تاکنون فعالیت‌های مبتنی بر دانش بوده است، گفت: در ساختار جدید امداد نیز توجه به مدیریت دانش و پژوهش‌های کاربردی و فعالیت‌های مبتنی بر دانش جدی‌تر شده است.
وی با بیان اینکه اداره‌کل پژوهش کمیته امداد قرار است اتاق فکری برای مجموعه کمیته امداد شود، گفت: سیاست گزارش‌ها و خط مشی‌گذاری‌ در حوزه‌های مختلف محرومیت‌زدایی، فقرزدایی، احسان و نیکوکاری، اشتغال و خودکفایی در اتاق فکر انجام می‌شود.
مدیرکل دفتر مطالعات و پژوهش‌های کمیته امداد با اشاره به اینکه راه‌اندازی اتاق فکر برای کمیته امداد برای شناسایی مسائل و مشکلات موجود است، گفت: حوزه پژوهش با تأکید بر رابطه دوسویه دفتر مطالعات پژوهش و معاونت‌های ستادی به‌ منزله سیاست‌گذاران امداد و همچنین مدیران اجرایی برای شناسایی و حل مشکلات در طول مسیر در داخل و بیرون امداد باید مشکلات تمامی حوزه‌های کمیته امداد را شناسایی و برای رفع مشکلات آن‌ها مدل‌های پژوهشی تعریف کند.
حسینی با بیان اینکه کمیته امداد در جایگاه حوزه تخصصی محرومیت‌زدایی در کشور مطرح است، افزود: محرومیت‌زدایی تعریف عامی است که تمامی حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را دربرمی‌گیرد.
مدیرکل دفتر مطالعات و پژوهش‌های کمیته امداد با پرداختن به اینکه دفتر پژوهش و برنامه‌ریزی قرار است در بخش‌های مختلف توانمندسازی فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی فعالیت کند، گفت: بخش توانمندسازی به حوزه اشتغال و خودکفایی، بخش فرهنگی و اجتماعی به حوزه حمایت و بخش اقتصادی و درآمدزایی به مجتمع اقتصادی و مشارکت‌ها توجه دارد و پژوهش‌ها باید در این سه بخش جمع‌بندی شوند.
وی با بیان اینکه در رویکردهای جدید پژوهشی مسئله‌محور بودن در اولویت است، گفت: باید بدانیم که چالش‌ها و مشکلات موجود در امداد چیست. ابتدا باید آن‌ها را احصا کنیم و سپس مطالعه و پژوهش از جنس پژوهش‌های کاربردی بر روی آنها انجام و در نهایت برای حل آن مسائل راهکارهای مناسب ارائه شود.
وی در ادامه گفت: رویکرد دوم پژوهش‌های کاربردی و عملی کردن این دسته از پژوهش‌ها برای انجام فعالیت‌هاست.
حسینی با بیان اینکه راه‌اندازی شتاب‌دهنده‌ها در امداد به‌ منظور حمایت از استارت‌آپ‌ها طراحی شده است، اظهار کرد: کمیته امداد باید به مثابه یک موتور از استارت‌آپ‌ها را حمایت کند. این گروه‌های نوآور و خلاق در خارج از امداد در حوزه‌های تخصصی کمیته امداد مشارکت دارند و امداد از ایده‌های مطالعاتی قابل اجرا حمایت می‌کند.
مدیرکل دفتر مطالعات و پژوهش‌های کمیته امداد با اشاره به راه‌اندازی نمایشگاهی از دستاوردهای پژوهشی کمیته امداد به مناسبت هفته پژوهش بیان کرد: این نمایشگاه به مدت چهار روز در ساختمان کمیته امداد مرکزی واقع در میدان آزادی، ابتدای جاده مخصوص، جنب فروشگاه رفاه دایر است.
تعداد بازدید : ۴۱۲
(شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸) ۰۹:۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید